01 Jan 2014

Saç ekim merkezleri operasyonların doğru sonuçları vermesi için hastaların uyması gereken bazı kuralları belirlemişlerdir. Operasyonlardan iki gün önce alkol kullanımı kesinlikle yasaktır. Hastalar saçlarına şekillendirici kullanmamalı ve doktorun verdiği ilaçlara uymalıdır. Saç ekim merkezleri operasyonlarından iki gün önce alkol kullanımı kesinlikle yasaktır ve hastalar saçlarına saç şekillendiricileri kullanmamalıdır. Hastalar doktorların verdiği ilaçlara uymalı ve kullanmakta olduğu ilaçları doktora kesinlikle bildirmelidir. Saç ekim merkezleri operasyonları erken saatlerde yapıldığı için hasta geldiğinde uykusunu almış olmalıdır. Hasta mutlaka duş almış olmalı ve hastaneye gelirken kolay çıkaracağı şekilde elbiseler giymelidir. Ameliyat yapılacak bölgenin operasyon öncesinde korunması gerektiğinden saç tıraşı olmamanız gerekmektedir.

Saç ekim merkezleri operasyonları sonrasında ilk iki hafta kesinlikle çalışmamalı ve evde dahi olsanız ağır işler yapmamalısınız. Saç ekim merkezleri gerekli pansuman ve bakımlarınızı yaptırmanız amacıyla hastaneye gelmeniz için size bir süre verecektir. Bu süre içerisinde bakımlarınızı yaptırmaya özen göstermelisiniz. Saç ekim merkezleri hastaya tedavinin doğru sonuç vermesi için gereken aktif maddeleri belirttiğinden hasta saçlı derinin doğal dengesini koruması için tedavi sürecinde doktorun tavsiye edeceği ürünleri kullanmalıdır. Saçlar 3-4 ay sonra tamamen iyileşecek ve eski saçlarınızla beraber uzamaya başlayacaktır.

Tedavilerin doğru sonuç vermesi için saç ekim merkezleri operasyonlarından sonra basınçlı su altında kalmamalı ve kurulama havlusu doktorların size gösterildiği şekilde kullanılmalıdır. Saçlı deride oluşan kabuklanmalar hassas bir şekilde yıkanarak dökülmeli ve ekim yapılan alanda oluşacak kaşıma hissine karşı kesinlikle saç derisi kaşınmamalıdır. En az 6 ay makine ya da ustra ile tıraş olunmamalı ve ilk tıraşınızı kesinlikle makasla olmalısınız. Saçlarınıza ilk 6 aylık sürede sprey ve saç boyaları kullanmayınız.Comments

There isn't any comment in this page yet!

Do you want to be the first commenter?


New Comment

Full Name:
E-Mail Address:
Your website (if exists):
Your Comment:
Security code: