26 Dec 2013

Kişinin dış görünümü ile alakalı olan saç ekimi ile doğal görünümün olumsuz etkilenmeyeceği şekilde yapılır. Saç dökülmesi tedavisi her hastalıkta olduğu gibi insandan insana değişim göstereceğinden saç ekimini gerçekleştirecek olan hekimin hastayı iyi analiz etmesi gerekmektedir. Saç ekimi operasyonu her zaman başarılı sonuç verecektir fakat ne kadar zamanda sonuç vereceği donör bölge olarak adlandırılan ense bölgesinin sahip olduğu kök hücreleri ile alakalıdır.

Donör bölgesinde yeterli greft sayısı olan hastaların işlem süresi bir seansla biter. Saç ekimi operasyonlarında başarı sağlamak için FUT ve FUE yöntemlerinin kullanıldığı tekniklerde hastanın ense bölgesindeki saç köklerinin önemi büyüktür. Çünkü FUT yönteminde ense bölgesindeki donör saç kökleri şerit halinde alınıp ekim yapılan bölgeye nakledildiği için bu yöntemle yapılacak olan operasyonlar ortalama 2-3 saat sürebilir.

FUE Tekniğinde FUT tekniğine göre farklı olarak saç kökleri tek tek alınarak saç ekimi yapılacak olan bölgeye nakledilirken daha uzun süren bu operasyonla kesin sonuçlar alınmaktadır. Saç ekimi gerçekleştirilen saç ekimi operasyonlarında FUE yöntemi ile yapılan saç ekiminde elde edilecek saç kökleri sayısı 4000-12000 arasıdır. Donör bölgeden alınan her greftin kendine özel bir şekli ve açısı olduğu için saç köklerinin açısına göre ekim yapılmalıdır. Saç ekimi doğru uzmanların yaptığı doğru tekniklerle saç ekiminde hastanın istediği saçlar doğrultusunda başarılar elde edilir.Comments

There isn't any comment in this page yet!

Do you want to be the first commenter?


New Comment

Full Name:
E-Mail Address:
Your website (if exists):
Your Comment:
Security code: